Muokattu: 20.04.2016 - 10:42

Avainsanat: Nuoret

PAMin nuorisovaliokunta

Nuorisovaliokunta on PAMin hallituksen asettama, nuorten asioiden asiantuntijaelin. Nuorisovaliokunta vie nuorten asioita ja näkökulmia liiton päätöksentekoon. Nuorisovaliokuntaan valitaan 10 nuorta pamilaista vuosittain valtakunnallisessa Nuorisofoorumissa. Nuorisovaliokuntalaiset toimivat myös alueensa nuorisotoiminnan vetäjinä. Nuorisovaliokunnan puheenjohtajana toimii Eveliina Reponen (17.4.2016 asti) ja varapuheenjohtajana Anni Hasunen.

Nuorisovaliokunta:

Helsinki-Uusimaa
Heidi Lehtikangas
p. 0504112076
heidi.lehtikangas@gmail.com

Lounais-Suomi
Anni Hasunen
p. 0407254385
annihasunen@gmail.com

Häme-Pirkanmaa
Aaron Taskinen
p. 0452395119
aaron.taskinen@gmail.com

Kaakkois-Suomi
Kaisu Ahola
p. 0503298790
ahola.kaisu@suomi24.fi

Keski-Suomi
Jonne Vatka
p. 0401706653
jonne.vatka@gmail.com

Itä-Suomi
Emma Mentula
p. 0505478285
emma.mentula@gmail.com

Pohjanmaa
Maria Pulkkinen
p. 0445500619
mariapulkkinen14@gmail.com

Oulu
Nina Karjalainen
p. 0465679157
karjalainen.n@gmail.com

Lappi
Inka Heikkilä
p. 0442010217
inka.heik@gmail.com

Opiskelijajäsenten edustaja
Henna Kangas
henna.kangas@live.com

Jos sinulla tulee mieleen asioita, joita toivoisit PAMin nuorisovaliokunnan ottavan käsittelyyn, ota yhteyttä PAMin nuorisosihteeriin tai nuorisovaliokunnan edustajiin.

PAMin nuorilla on myös oma blogi! Blogia voit käydä lukemassa http://paminnuoret.blogspot.fi/
Kuka tahansa nuori pamilainen voi lähettää omia blogikirjoituksia ja -kuvia osoitteeseen paminnuoret@gmail.com

Lisätietoja:

Eveliina Reponen
nuorisosihteeri
eveliina.reponen@pam.fi / nuoret@pam.fi
p. 020 774 2204 tai 0438267960

Aiheeseen liittyvät

  Kansio

Materiaalit

Otsikko   Sopimusala   Tiedoston koko  
Nuorisovaliokunnan käsikirja Nuorisovaliokunnan käsikirja KB