Toimistot

PAMilla on 14 toimistoa, jotka palvelevat jäseniä ympäri Suomen. Kun lähetät toimistoon sähköpostia, muistathan aina ilmoittaa jäsennumerosi tai henkilötunnuksesi. Se auttaa meitä tarkistamaan jäsenyytesi ja nopeuttaa vastauksen saamista.

HUOM! PAMin aluetoimistot ja keskustoimisto ovat suljettuina koronaviruksen takia 2.8. asti. Sähköiset palvelut ja puhelinpalvelut toimivat normaalisti.

 

Hoida asiat netissä
PAMilla ja työttömyyskassalla on verkossa asiointipalvelukanavat. Niissä voit hoitaa monet asiat itse - vieläpä nopeasti! Asioi verkossa.

 

Jäsenyys ja liittyminen 030 100 600, ma-pe klo 10-14
Jos asiasi koskee esim. liittymistä, PAMin jäsenyyttä, jäsenmaksuja tai jäsenetuja.

Työsuhdeasiat 030 100 620, ma-pe klo 10-14
Jos asiasi koskee esim. palkkaa, työaikoja, lomia, irtisanomisia.

Työsuhteeseesi liittyvissä kysymyksissä olethan aina ensisijaisesti yhteydessä työpaikkasi luottamusmieheen. Mikäli työpaikallasi ei ole luottamusmiestä, voit soittaa tai lähettää kysymyksesi lomakkeella PAMiin.

Työsuhdeneuvonnan palvelut aluetoimistoissa
Mikäli työsuhdeasian hoitaminen ei onnistu luottamusmiehen, nettilomakkeen tai puhelimen kautta, voit varata ajan aluetoimistosta. 

 

Aluetoimisto Ajanvaraus Aikataulu Ajanvarauksen yhteystiedot
Helsinki-Uusimaa Ei ajanvarausta ma–ti ja to–pe 9–16, ke suljettu  
Hämeenlinna   Ei toimitsijaa  
Joensuu Ajanvarausta suositellaan ma 9–12 ja 13–16, ti–pe suljettu kuopio@pam.fi
Jyväskylä Ajanvaraus pakollinen Ajanvarausten mukaan jyvaskyla@pam.fi tai soittopyyntö sähköpostiin
Kouvola Ajanvarausta suositellaan ma–ti ja to–pe 9–12 ja 13–16, ke suljettu kouvola@pam.fi
Kuopio Ajanvarausta suositellaan ma–ti ja to–pe 9–12 ja 13–16, ke suljettu kuopio@pam.fi
Lahti Ajanvarausta suositellaan ma–ti ja to–pe 9–12 ja 13–16, ke suljettu lahti@pam.fi
Oulu Ajanvarausta suositellaan ma–ti ja to–pe 9–12 ja 13–16, ke suljettu oulu@pam.fi
Pori Ajanvaraus pakollinen ma–ti ja to 9.30–11.30 ja 13.30–15.30, ke ja pe suljettu pori@pam.fi
Rovaniemi Ajanvarausta suositellaan ma–ti ja to–pe 9–12 ja 13–16, ke suljettu rovaniemi@pam.fi
Tampere Ajanvarausta suositellaan ma–ti ja to 9–12 ja 13–16, ke suljettu, pe ei työsuhdeneuvontaa tampere@pam.fi tai aluetoimiston asiakaspalvelusta
Turku Ajanvarausta suositellaan ma–ti ja to 9.30–11.30 ja 13.30–15.30, ke suljettu, pe ei työsuhdeneuvontaa turku@pam.fi
Vaasa Ajanvaraus pakollinen Ajanvarausten mukaan vaasa@pam.fi tai soittopyyntö sähköpostiin

 

Työttömyyskassa 020 690 211, ma-pe klo 10-14

Jos asiasi koskee esim. työttömyyspäivärahaa.

Kassan muista palvelukanavista (sähköinen palvelu, tekstiviestipalvelu) löydät tietoja työttömyyskassan sivuilta.

Saatat olla myös kiinnostunut:

Henkilöhaku

Palaute

Puhelinpalvelu ma–pe

PAMin ja työttömyyskassan puhelinpalveluissa on ruuhkaa. Huomioithan, että suurin ruuhka on puhelinpalveluiden avautuessa. Moniin kysymyksiin löydät vastauksia verkkosivuiltamme

Jäsenyys ja liittyminen 

030 100 600 klo 10-14

Jäsenten työsuhdeasiat

030 100 620 klo 10-14

Työttömyyskassa,
Unemployment benefit advice,
Arbetslöshetsskydd

020 690 211 klo 10-14

Frågor om medlemskapet, anslutning och anställning på svenska

030 100 640 klo 10-14

Membership services in English

030 100 630 klo 10-14

Employment advice in English

030 100 625  klo 10-14

Muut palvelukanavat

Siirry Yhteystiedot-sivulle